Yusuf Selçuk ATEŞKAN 1975 yılında Eskişehir’de doğdu. Ankara Atatürk Anadolu Lisesi (AAAL) orta kısmından ve Bornova Anadolu Lisesi’nden (BAL) mezun oldu. Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünden lisans, University of Southern California (USC) Elektrik Mühendisliği-Sistemler bölümünden yüksek lisans ve İzmir Üniversitesi (İZÜ) Hukuk Fakültesi’nden lisans derecelerini aldı.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Matematik Bölümü ile University of Southern California (USC) Elektrik Mühendisliği-Sistemler bölümünde araştırma görevlisi, Information Science Institute’de (USC-ISI) araştırmacı olarak çalıştıktan sonra askerlik hizmetini yedek subay olarak yaptı. Vestel Şirketler Grubuna bağlı Vestelkom ve Vestek’te uzman mühendis ve İzmir Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak görev yaptı.

Elektrik Mühendisleri Odası ve İzmir Barosu üyesi olan Yusuf Selçuk ATEŞKAN iki uluslararası patent sahibi, evli ve bir çocuk babasıdır. İleri derecede İngilizce, başlangıç seviyesinde Almanca bilir.

veya başka bir sayfa ekleyin.