Yusuf Selçuk ATEŞKAN 1975 yılında Eskişehir’de doğdu. Ankara Atatürk Anadolu Lisesi orta kısmından ve Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Ortadoğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünden lisans, University of Southern California Elektrik Mühendisliği-Sistemler bölümünden yüksek lisans, İzmir Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden lisans derecelerini aldı.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü ile University of Southern California Elektrik Mühendisliği-Sistemler bölümünde araştırma görevlisi, Information Science Institute’de araştırmacı mühendis olarak çalıştıktan sonra askerlik hizmetini yedek subay olarak tamamladı. Vestel Şirketler Grubuna bağlı Vestelkom ve Vestek’te uzman mühendis ve İzmir Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak görev yaptı. İzmir Barosu’ndaki avukatlık stajı sırasında Bayraklı’daki Toksal Hukuk Bürosu’nda çalıştı.

Elektrik Mühendisleri Odası ve İzmir Barosu üyesi olan Yusuf Selçuk ATEŞKAN iki uluslararası patent sahibi, evli ve bir erkek çocuk babasıdır. İleri derecede İngilizce bilir.

İzmir’de serbest avukatlık yapan Yusuf Selçuk ATEŞKAN aile hukuku, ticaret hukuku, iş hukuku, tazminat hukuku, idare hukuku ve tüketici hukuku alanlarında çalışmaktadır.

email: yusuf@ateskanhukuk.com

Telefon: +90(232) 33 22 110

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir